Panasonic ERJ-PB3D5492V
Res Thick Film 0603 54.9K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-PB3D5492V.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
Newark
Panasonic SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRT0603DRE0754K9L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 54.9kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRE0603DRE0756KL
Chip Resistor Precision Grade Thick Film 0603 56kOhm 0.5% Paper T/R
PanasonicERJ3RBD5602V
Res Thick Film 0603 56K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PB3D4992V
Res Thick Film 0603 49.9K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRE0749K9L
Res Thin Film 0603 49.9K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-3AED4992V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 49,900 OHM
PanasonicERJ-PB3D5762V
Res Thick Film 0603 57.6K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 51.1K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-PB3D5492V fournies par ses distributeurs.
Thick Film Resistors - SMD 0603 Anti-Surge Res. 0.5%, 54.9Koh
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 54900ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.2W, 54900½, 0.5%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
Resistor High Precision Thick Film 0603 54.9kOhm 0.5% 1/5W T/R
RES SMD 54.9K OHM 0.5% 1/5W 0603
Panasonic ERJPB3D5492V - High Precision Chip Resistors
RES, AECQ200, THICK FILM, 54K9, 0603; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 54.9kohm; Product Range: ERJPB3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance To
Chip Res, Thick Film, 54K9, 0.2W, 0603; Resistance:54.9Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Precision Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPB3D5492V