Panasonic ERJ-PA3F36R0V
Res Thick Film 0603 36 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-PA3F36R0V.
Panasonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Pièces détachées
PanasonicERJ-PA3F39R2V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 39.2 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 0603 39 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 33.2 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-PA3F36R5V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 36.5ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-P03F36R0V
Res Thick Film 0603 36 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-PA3F36R0V fournies par ses distributeurs.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 36 Ω, 0.25 W, ±1 %, ERJPA3F36R0V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 36ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 36 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
THICK FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 36OHM +/-1% 0.25W +/-100PPM/DEGC
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPA3F36R0V
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 36R
Panasonic ERJPA3F36R0V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 36R, 1%, 0.25W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 36ohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tole