Panasonic ERJ-PA2F1500X
Res Thick Film 0402 150 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-PA2F1500X.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
Farnell
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ2RKF1500X
Resistor Thick Film 0402 150 Ohm 1% 0.1W (1/10W) ±100ppm/C Molded Surface Mount Automotive
62.5mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 150Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-07150RL
Res General Purpose Thick Film 0402 150 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 150 Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0402FR-07150RL
Res Thick Film 0402 150 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F150R
CRG Series 0402 0.063 W 150 Ohm ±1 % ±100 ppm/C SMT Thick Film Chip Resistor
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-PA2F1500X fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 150ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 High Power Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPA2F1500X
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 150ohm Anti-Surge AEC-Q200