Panasonic ERJ-P03F4122V
Res Thick Film 0603 41.2K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-P03F4122V.
Panasonic
Datasheet8 pagesIl y a 11 ans
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
Burklin Elektronik
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Pièces détachées
PanasonicERJPA3F4122V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 41.2k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-P03F4302V
Res Thick Film 0603 43K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P03F3902V
Res Thick Film 0603 39K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 40.2K Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 39K Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP3-2176177-0
CRGH0603 1% 39K 0.2W / 39 kOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-P03F4122V fournies par ses distributeurs.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 41.2 kΩ, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F4122V
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 41200 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 41200ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD 0603 41.2Kohms 0.2W 1% AEC-Q200
RES SMD 41.2 KOHM 1% 1/5W 0603
Panasonic ERJP03F4122V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 41.2 Kohm, 200 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP03F4122V
RES, 41K2, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 41.2kohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance T