Panasonic ERJ-MP2MF15MU
Res Metal Plate 1206 0.015 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-MP2MF15MU.
Panasonic
Datasheet4 pagesIl y a 8 ans
element14 APAC
Newark
Farnell
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-04-27
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.015ohm, 0.1225V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8CWFR015V
1W Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 15mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RES METAL STRP 1206 15M OHM 1% 1/4W 75PPM/ C SMD EMBOSSED
Res Metal Film 1206 0.015 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Plate 1206 0.015 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP2KF15MU
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-MP2MF15MU fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, 1W, 0.015ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 CURRENT SENSING RESISTOR, 1W; 1206 RESISTOR 1W 1% 0.015OHM
Res, Current Sense, Aec-Q200, 0R015, 1206
Panasonic ERJMP2MF15MU - Current Sensing Chip Resistors
1206 (3216Metric) 1206 ERJ 0.125Lx0.063W 3.18mmx1.60mm 1W 15mOhms ±75ppm/C
CURRENT SENSE RES, 0R015, 1%, 1 W, 1206; Resistance: 0.015ohm; Product Range: ERJMP2 Series; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: -; Temperature Coef