Panasonic ERJ-H3EF56R2V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 56.2ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-H3EF56R2V.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 4 ans
Panasonic
TME
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-H3EF56R2V fournies par ses distributeurs.
Panasonic ERJH3EF56R2V - High Temperature Chip Resistors
RES 56.2 OHM 1% 1/8W 0603
0603 THK CHIP 56.2R 0.125W 1%
RES, 56R2, 1%, 0.125W, 0603;
Resistor, 56R2, 0.125W, Thick Film, 0603; Resistance:56.2Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Temperature Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJH3EF56R2V