Panasonic ERJ-H2RD8060X
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 806ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-H2RD8060X.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 4 ans
Panasonic
TME
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2021-05-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-H2RD8060X fournies par ses distributeurs.
Panasonic ERJH2RD8060X - High Temperature Chip Resistors
RES 806 OHM 0.5% 1/10W 0402
RES, 806R, 0.5%, 0.1W, 0402;
Resistor, 806R, 0.1W, Thick Film, 0402; Resistance:806Ohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Temperature Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJH2RD8060X