Panasonic ERJ-B1CFR051U
Res Thick Film 1020 0.051 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-B1CFR051U.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Pièces détachées
PanasonicERJC1CFR056U
Res Thick Film 1020 0.056 Ohm 1% 2W ±150ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
PanasonicERJ-B1CFR047U
Res Thick Film 1020 0.047 Ohm 1% 1W ±150ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-L1DKF50MU
Res Thick Film 2010 0.05 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.05ohm, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRL2010FK-070R05L
Res Thick Film 2010 0.05 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1000ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 0.056 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1000ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-B1CFR051U fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.051ohm, 200V, 1% +/-Tol, 0,150ppm/Cel, Surface Mount, 1020
Panasonic ERJB1CFR051U - Current Sensing Chip Resistors
Resistor, Thick Film, 0.051Ohm, 1%, 2010; Resistance:0.051Ohm; Product Range:Erj-B1 Series; Resistor Case/Package:2010 Wide; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.5Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJB1CFR051U