Panasonic ERJ-B1AJ101U
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-B1AJ101U.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 11 ans
Master Electronics
Farnell
DigiKey
Electro Sonic
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJB1AF910U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 91ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1020
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-B1AJ101U fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 100ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1020
RESISTOR, WIDE TERMINAL, 100R, 2010 WIDE CASE STYLE, 5% ;ROHS COMPLIANT: YES
Panasonic ERJB1AJ101U - Current Sensing Chip Resistors
High Power Chip Res, 1020 , 5% 7 inch reel, 100 oh
RESISTOR, WIDE TERMINAL, 100R, 2010, 5%; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2010; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:2010; Series:ERJB1