Panasonic ERJ-8GEYJ205V
Res Thick Film 1206 2M Ohm 5% 0.25W(1/4W) -400ppm/C to 150ppm/C Molded SMD Punched T/R
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-8GEYJ205V.
Newark
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
Datasheet6 pagesIl y a 11 ans
Datasheet7 pagesIl y a 13 ans
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206JR-072ML
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 2MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-072ML
Res Thick Film 1206 2M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 2M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 2M Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 2200000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206JR-071M8L
RC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 1.8MOhm 0.25W 1/4W
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-8GEYJ205V fournies par ses distributeurs.
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 2 MΩ, 0.25 W, ±5 %, ERJ8GEYJ205V
Resistor;Thick Film;Res 2 Megohms;Pwr-Rtg 0.25 W;Tol 5%;SMT;1206;Cut Tape
Thick Film Res, 1206, 2M ohm, 5%, tape/reel, automotive
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2000000ohm, 200V, 5% +/-Tol, -400,150ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 1206 2Mohms 5% Tol AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 2000000 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 2MOhm -400/ +150ppm/C
Panasonic ERJ8GEYJ205V - General Purpose Chip Resistors
RES, 2M, 5%, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 2Mohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: T; Available until stocks are exhausted Alternative available