Panasonic ERJ-6RQFR68V
Res Thick Film 0805 680m Ohm 1% 1/8W ¦250ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6RQFR68V.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-06-01
Pièces détachées
Yageo GroupRL0805FR-070R68L
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-7W0R68L
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2-2176053-8
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.68ohm, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRL0805FR-070R62L
Res Thick Film 0805 0.62 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6BQFR68V
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 1% 0.33W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6RQFR68V fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±250ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
ERJ Series 0805 0.68 Ohm 0.125 W ±1 % ±250 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.68ohm, 0.2915V, 1% +/-Tol, 0,250ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 680mOhm ±250ppm/C
Thick Film Chip Res, 0805, Low ohmic,1%
SMD Thick Film 0805 0,125W 1% 0,68R
Panasonic ERJ6RQFR68V - Current Sensing Chip Resistors
Resistance:0.68Ohm; Product Range:Erj6R Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:125Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Temperature Coefficient:± 250Ppm/°C; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6RQFR68V.