Panasonic ERJ-6RBD1101V
Res Thick Film 0805 1.1K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6RBD1101V.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRE0805DR-071KL
RESISTOR, 0805, 1K, 0,5%
PanasonicERJ-PB6D1101V
Res Thick Film 0805 1.1K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6RBD1001V
Res Thick Film 0805 1K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6RBD1201V
Res Thick Film 0805 1.2K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805DRE071K1L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 1.1kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0805DRE071KL
125mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 1kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6RBD1101V fournies par ses distributeurs.
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 1.1 kΩ, 0.1 W, ±0.5 %, ERJ6RBD1101V
Thick Film Resistors - SMD 0805 Resistor 0.5% 50ppm 1.1KOhm
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1100ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Precision Thick Film Chip Resistor, 1100 ½, 0.5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6RBD1101V - General Purpose Chip Resistors
Res, 1K1, 0.5%, 0.1W, 0805, Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:1.1Kohm; Product Range:Erj6R Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6RBD1101V