Panasonic ERJ-6GEYJ8R2V
Res Thick Film 0805 8.2 Ohm 5% 0.125W(1/8W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Punched T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6GEYJ8R2V.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
JRH Electronics
element14 APAC
Newark
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.35%
Pièces détachées
Res Thick Film 0805 8.2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 8.2 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-078R2L
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 8.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805JR-078R2L
Res Thick Film 0805 8.2 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MCR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±400ppm/C 8.2Ohm 0.125W 1/8W
Yageo GroupRC0805JR-077R5L
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 7.5Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6GEYJ8R2V fournies par ses distributeurs.
125mW Thick Film Resistors ±5% -100ppm/℃~+600ppm/℃ 8.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% -100/ +600ppm/C 8.2Ohm 0.125W 1/8W
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% 8.2ohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 8.2ohm, 150V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD 0805 8.2ohms 5% Tol AEC-Q200
Panasonic ERJ6GEYJ8R2V - General Purpose Chip Resistors
RES, AEC-Q200, THICK FILM, 8R2, 5%, 0805; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 8.2ohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor ; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, 8R2, 5%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:8.2Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6GEYJ8R2V