Panasonic ERJ-6GEYJ6R2V
Res Thick Film 0805 6.2 Ohm 5% 0.125W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6GEYJ6R2V.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Farnell
Newark
Master Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+87.55%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 6.2ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 6.2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-076R2L
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 6.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0805 6.2 Ohm 5% 1/8W -200ppm/°C to 400ppm/°C Ceramic Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 5.6ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 6.8ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6GEYJ6R2V fournies par ses distributeurs.
125mW Thick Film Resistors ±5% -100ppm/℃~+600ppm/℃ 6.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% -100/ +600ppm/C 6.2Ohm 0.125W 1/8W
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% 6.2ohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 6.2ohm, 150V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD 0805 6.2ohms 5% Tol AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 6.2 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ6R2V - General Purpose Chip Resistors
RES, 6R2, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 6.2ohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance To
Res, 6R2, 5%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:6.2Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Reliability; Voltage Rating:150Vrohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6GEYJ6R2V