Panasonic ERJ-6GEYJ3R3V
Res Thick Film 0805 3.3 Ohm 5% 0.125W(1/8W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Punched T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6GEYJ3R3V.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+104%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0805 3.3 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-073R3L
Res Thick Film 0805 3.3 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 3.3 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 3 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 3 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-073RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 3Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6GEYJ3R3V fournies par ses distributeurs.
Resistor;Thick Film;Res 3.3 Ohms;Pwr-Rtg 0.125 W;Tol 5%;SMT;0805;Cut Tape
ERJ Series 0805 3.3 Ohm ±5 % 0.125 W 100 to 600 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 3.3ohm, 150V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Chip Resistor, 3.3 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 3.3Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ6GEYJ3R3V - General Purpose Chip Resistors
RES, AEC-Q200, THICK FILM, 3R3, 5%, 0805; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 3.3ohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor ; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, Thick Film, 3R3, 5%, 0.125W, 0805; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:3.3Ohm; Potencia Nominal:125Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:150V; Tipo De Resistencia:0805 [2012 Metric] |Panasonic ERJ6GEYJ3R3V