Panasonic ERJ-6GEYJ124V
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 120kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6GEYJ124V.
Newark
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
Datasheet6 pagesIl y a 11 ans
Datasheet7 pagesIl y a 13 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
JRH Electronics
Tendance sur 3 mois:
-3.54%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Pièces détachées
Res Thick Film 0805 120K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/°C SMD Automotive Paper T/R
Res Thick Film 0805 120K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 120000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6GEYJ114V
Res Thick Film 0805 110K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 130K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/°C SMD Automotive Paper T/R
Res Thick Film 0805 110K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6GEYJ124V fournies par ses distributeurs.
Resistor;Thick Film;Res 120 Kilohms;Pwr-Rtg 0.125 W;Tol 5%;SMT;0805;Cut Tape
ERJ Series 0805 120 kOhm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 120kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 120000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
RES, THICK FILM, 120K, 5%, 0.125W, 0805
RESISTOR, THICK FILM, 0805, 120KOHM, 5%,
Panasonic ERJ6GEYJ124V - General Purpose Chip Resistors
Resistance:120kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-6GE Series; Voltage Rating:150V RoHS Compliant: Yes