Panasonic ERJ-6DQJR51V
Res Thick Film 0805 0.51 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6DQJR51V.
Tendance sur 3 mois:
-3.34%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
Pièces détachées
TE ConnectivityRLP73K2AR51JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.51 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Yageo GroupRL0805JR-070R51L
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 510mΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity2-2176054-4
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.47 Ohm 5% 1/4W ±300ppm/°C Molded Paper T/R
TE Connectivity2-2176054-4
Yageo GroupRL0805JR-070R47L
Res Thick Film 0805 0.47 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805JR-070R5L
Low Ohmic Chip Resistor Thick Film 0805 500mOhm 5% Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6DQJR51V fournies par ses distributeurs.
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 510mOhms 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.51ohm, 0.505V, 5% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Panasonic ERJ6DQJR51V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 0R51, 0.5W, 0805; Resistance:0.51Ohm; Product Range:Erj-6D Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6DQJR51V