Panasonic ERJ-6DQJR39V
Res Thick Film 0805 0.39 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6DQJR39V.
Panasonic
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.36%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityRLP73N2AR39JTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.39ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity / AMP5-1622825-9
SMD Current Sense Resistors, RL73 Series, 0.39 ohm, 125 mW, - 5%, 1.11 V, 0805 [2012 Metric]
PanasonicERJ6DQFR39V
Res Thick Film 0805 0.39 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.36ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRL0805JR-070R4L
Res Thick Film 0805 0.4 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6DQJR39V fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.39ohm, 0.4416V, 5% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Panasonic ERJ6DQJR39V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 0R39, 0.5W, 0805; Resistance:0.39Ohm; Product Range:Erj-6D Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6DQJR39V