Panasonic ERJ-6DQFR56V
Res Thick Film 0805 0.56 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6DQFR56V.
Tendance sur 3 mois:
-20.44%
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
Pièces détachées
Yageo GroupPT0805FR-070R56L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 0805 560mOhm 1% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.576ohm, 0.268V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupPT0805FR-070R51L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 0805 510mOhm 1% Paper T/R
TE Connectivity / AMP2-2176053-6
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.56 Ohm 1% 1/4W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-6BQFR56V
Res Thick Film 0805 0.56 Ohm 1% 0.33W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6RQFR56V
Res Thick Film 0805 0.56 Ohm 1% 1/8W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6DQFR56V fournies par ses distributeurs.
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 560mOhms 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.56ohm, 0.5292V, 1% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
CURRENT SENSE RES, 0R56, 0.5W, 0805
Panasonic ERJ6DQFR56V - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 0R56, 0.5W, 0805; Resistance:0.56ohm; Product Range:ERJ-6D Series; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01mm RoHS Compliant: Yes