Panasonic ERJ-6DQF1R1V
Res Thick Film 0805 1.1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6DQF1R1V.
Panasonic
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.83%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
125mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 1Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor Thick Film 0805 1 Ohm 1% 1/8W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 1.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0508 1 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 0805 1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6DQF1R1V fournies par ses distributeurs.
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 1.1 Ω, 0.5 W, ±1 %, ERJ6DQF1R1V
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.1Ohms 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1.1ohm, 0.7416V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Panasonic ERJ6DQF1R1V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 1R1, 0.5W, 0805; Resistance:1.1Ohm; Product Range:Erj-6D Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6DQF1R1V