Panasonic ERJ-6BWFR051V
Res Thick Film 0805 0.051 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6BWFR051V.
Panasonic
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Newark
Master Electronics
Burklin Elektronik
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-12-28
Pièces détachées
Res Thick Film 0805 0.051 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Current Sense Thick Film 0508 0.051 Ohm 1% 1/2W ±150ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ6BWFR056V
Res Thick Film 0805 0.056 Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0508 0.047 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±150ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
RCWE Series 0805 0.05 Ohm ±1 % 0.25 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
TE ConnectivityRLP73M2AR051FTDF
Res Thick Film 0805 0.051 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6BWFR051V fournies par ses distributeurs.
Thick Film Chip Res, 0805, Low ohmic,1% 51m Ohm
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.5W 1/2W 51mOhm ±200ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.051ohm, 0.1597V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Smd Current Sense Resistors, Aec-Q200 Erj Series, 0.051 Ohm, 550 Mw, - 1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6BWFR051V