Panasonic ERJ-1TRQFR30U
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 300 mΩ, 1 W, ±1 %, ERJ1TRQFR30U
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-1TRQFR30U.
Panasonic
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
JRH Electronics
Tendance sur 3 mois:
-2.71%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Pièces détachées
Yageo GroupRL2512FK-070R3L
Res Thick Film 2512 0.3 Ohm 1% 1W ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R33L
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 1% 1W ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R27L
Res Thick Film 2512 0.27 Ohm 1% 1W ±600ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
TE Connectivity / AMP1-1622824-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.33ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Metal Strip 2512 0.3 Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Strip 2512 0.3 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-1TRQFR30U fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.3ohm, 0.5477V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESISTOR 2512 CASE 300MOHM +/-1% 1W +/-200PPM/C
Current Sense Resistors - SMD 2512 0.30ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 300mOhm ±200ppm/C
Current Sensing Resistors Thick Film Type / 2512 / 1% / 0,3Ohm / 1W / T.C.R. -20
Resistor, 0R3, 1%, THICK FILM, 2512;
Panasonic ERJ1TRQFR30U - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, CHIP THICK FILM, 0.3 OHM, 1W, 1%; Resistance:0.3ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512 ;RoHS Compliant: Yes