Panasonic ERJ-1TRQF8R2U
Res Thick Film 2512 8.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-1TRQF8R2U.
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Newark
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Pièces détachées
PanasonicERJ-1TRQJ8R2U
Res Thick Film 2512 8.2 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TYJ8R2U
Res Thick Film 2512 8.2 Ohm 5% 1W -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed T/R
TE Connectivity35208R2JT
Res Thick Film 2512 8.2 Ohm 5% 1W ±350ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 8.2ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
TE Connectivity35208R2JT
Yageo GroupRC2512JK-078R2L
Res, 8.2R, 5%, 1W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2512JK-078R2L
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-1TRQF8R2U fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 8.2ohm, 2.8636V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESISTOR 2512 CASE 8.2OHM +/-1% 1W +/-100PPM/DEGC
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 8.2Ohm ±100ppm/C
Current Sensing Resistors Thick Film Type / 2512 / 1% / 8,2Ohm / 1W / T.C.R. -10