Panasonic ERJ-1GNF36R5C
Res Thick Film 0201 36.5 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-1GNF36R5C.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 9 ans
JRH Electronics
Tendance sur 3 mois:
-0.01%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-16
Pièces détachées
PanasonicERJ-1GEF36R5C
Res Thick Film 0201 36.5 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
RK73H FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 36.5Ohm 0.05W 1/20W
PanasonicERJ-1GEF33R0C
SMD Chip Resistor, 33 Ohm, ± 1%, 50 mW, 0201 [0603 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC0201FR-0733RL
Res Thick Film 0201 33 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GEF33R2C
SMD Chip Resistor, 33.2 Ohm, ± 1%, 50 mW, 0201 [0603 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0201 39.2 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-1GNF36R5C fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 36.5ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 36.5Ohm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0201 36.5ohm 1% HalogenFree AEC-Q200
Precision Thick Film Chip Resistor, 36.5 ½, 1 %, 0.05 W
Panasonic SCT
Thickfilmchipresistor 0201 1%,halogenfre Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1GNF36R5C
ThickFilmChipResistor 0201 1%,HalogenFre 36.5 ohm