Panasonic ERJ-1GNF2101C
Res Thick Film 0201 2.1K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-1GNF2101C.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 9 ans
Master Electronics
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+272%
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-16
Pièces détachées
PanasonicERJ-1GEF2101C
Res Thick Film 0201 2.1K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-072K1L
Res Thick Film 0201 2.1K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0201FR-072K2L
Res Thick Film 0201 2.2K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ-1GEF2201C
Res Thick Film 0201 2.2K Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 2.21K Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-072KL
RES SMD 2K OHM 1% 1/20W 0201 / THICK FILM CHIP RESISTORS Introduction
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-1GNF2101C fournies par ses distributeurs.
0201 2.1K Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 2100ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 2.1kOhm ±200ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 2100 ½, 1 %, 0.05 W
Panasonic SCT
ThickFilmChipResistor 0201 1%,HalogenFre 2.1K ohm
Panasonic ERJ1GNF2101C - General Purpose Chip Resistors
Res, 2K1, 1%, 0.05W, Thick Film, 0201; Resistance:2.1Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:50Mw; Resistor Case/Package:0201 [0603 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Voltage Rating:25V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1GNF2101C