Panasonic ERJ-12ZQJR33U
Res Thick Film 2010 0.33 Ohm 5% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-12ZQJR33U.
Panasonic
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
JRH Electronics
Factory Futures
Burklin Elektronik
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.37%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-08-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ12ZQFR33U
Res Thick Film 2010 0.33 Ohm 1% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRL2010FK-070R33L
Res Thick Film 2010 0.33 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2010FK-070R3L
750mW Thick Film Resistors ±1% 300mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 0.33 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJB1BFR33U
Res Thick Film 1020 0.33 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-B1BFR36U
Res Thick Film 1020 0.36 Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-12ZQJR33U fournies par ses distributeurs.
ERJ Series 2010 0.33 Ohm ±5% 0.5 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 330 mΩ, 0.5 W, ±5 %, ERJ12ZQJR33U
Thick Film Chip R,2010,1/2W Low Ohmic5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-12ZQJR33U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.33ohm, 0.4062V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.5W 1/2W 330mOhm 卤200ppm/C
Current Sense Resistors - SMD 2010 0.33ohm 5% Curr Sense AEC-Q200