Panasonic ERJ-12ZQJR22U
ERJ Series 2010 0.22 Ohm 0.5 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-12ZQJR22U.
Panasonic
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
JRH Electronics
Factory Futures
Burklin Elektronik
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.77%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-08-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRL2010JK-070R22L
Res Thick Film 2010 0.22 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2010JK-070R2L
Res Thick Film 2010 0.2 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±600ppm/C Molded SMD Embossed T/R
Yageo GroupRL2010FK-070R22L
750mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 220mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
MCR Series 0.22 Ohm ±1 % 0.5 W 2010 Surface Mount Fixed Resistor
PanasonicERJ-C1BFR22U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.22 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJ-C1CFR20U
Res Thick Film 1020 0.2 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-12ZQJR22U fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.22ohm, 0.3317V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.5W 1/2W 220mOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip R,2010,1/2W Low ohmic5% 0.22ohm, 7
Panasonic ERJ12ZQJR22U - Current Sensing Chip Resistors
Res, R22, 5%, 0.25W, Thick Film, 2010; Resistance:0.22Ohm; Product Range:Erj-12Z Series; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:5Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ12ZQJR22U