Panasonic ERG-2SJ471
Fixed Resistor, Metal Oxide, 2W, 470ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERG-2SJ471.
Panasonic
Datasheet7 pagesIl y a 11 ans
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-03-08
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2021-09-30
LTD Date2022-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 470ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 470ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity5-1625892-2
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 470Ohm 3W
TE ConnectivityFRN50J470R/S
TE Connectivity 1625879-9 Metal Film Resistor Through Hole 470R 5%
Yageo GroupCFR-25JR-52-470R
Axial FIXED RESISTOR CFR 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.25W 1/4W 470Ohm -350/ +500ppm/C
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERG-2SJ471 fournies par ses distributeurs.
Res Metal Oxide Film 470 Ohm 5% 2W ±350ppm/C Conformal Coated AXL
Axial FIXED RESISTOR ERG 0.157Diax0.472L 4.00mmx12.00mm 2W 470Ohm ±350ppm/C
RESISTOR, 470 OHM, 2W, 5%, AXIAL; Produc; RESISTOR, 470 OHM, 2W, 5%, AXIAL; Product Range:PANASONIC - ERG Series; Resistance:470ohm; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Type:Metal Film; Voltage Rating:350V