Panasonic ERA8AEB164V
Res Thin Film 1206 160K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERA8AEB164V.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
Future Electronics
JRH Electronics
Newark
Tendance sur 3 mois:
-1.68%
SymboleEmpreinte
Télécharger
Introduction Date2009-03-06
Pièces détachées
Yageo GroupRT1206BRD07160KL
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 160kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT1206BRD07150KL
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 150kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 147000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERA8AEB154V
250mW Thin Film Resistor 150V ±0.1% ±25ppm/℃ 150kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 150000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERA8AEB164V fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 160000Ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25Ppm/Cel, Surface Mount, 1206 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-8AEB164V
1206 Thin film chip resistor 1206 SMD resistor, 16
ERA-8A FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 160kOhm 0.25W 1/4W
Resistor, metal film, SMD 1206 (3216), 160 kΩ, 0.25 W, ±0.1 %, ERA8AEB164V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 160000½, 0.1%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
160 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206
RES, 160K, 0.1%, 0.25W, 1206, METAL FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 160kohm; Product Range: ERA8A Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance T
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 160 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 250 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206