Panasonic ERA6AEB2493V
Res Thin Film 0805 249K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERA6AEB2493V.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
Newark
Future Electronics
JRH Electronics
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-43.92%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
Pièces détachées
Yageo GroupRT0805BRD07249KL
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 249kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB274V
Res Thin Film 0805 270K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AEB2553V
Res Thin Film 0805 255K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRT0805BRD07243KL
Res Thin Film 0805 243K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 270kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-6AEB244V
Res Thin Film 0805 240K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AEB2553V
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 240kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB274V
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERA6AEB2493V fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 249000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 249000½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 249KOHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
ERA Series 0805 249 kOhm 0.125 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
Panasonic ERA6AEB2493V - High Precision Chip Resistors
Res, 249K, 0.1%, 0.125W, Metal Film/0805; Resistance:249Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Metal Film (Thin Film); Resistor Type:High Reliability Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-6AEB2493V
RESISTOR, 0805, 249K, 0.1%, 0.125W; Resistance:249kohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thin Film; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Voltage Rating:100V; External Depth:1.25mm; External Length / Height:0.5mm; External Width:2mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Product Range:PANASONIC - ERA; Resistor Mounting:SMD; Series:ERA
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 249 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 100 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805