Panasonic ERA6AEB243V
Res Thin Film 0805 24K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERA6AEB243V.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
Newark
JRH Electronics
element14
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-05-29
Pièces détachées
Yageo GroupRT0805BRD0724KL
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 24kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD0724K9L
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 24.9kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD0722KL
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 22kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERA6AEB243V fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 24000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
ERA-6A FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 24kOhm 0.125W 1/8W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 24000½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Resistor;Metal Film;Res 24 Kilohms;Pwr-Rtg 0.125 W;Tol 0.1%;SMT;0805;Cut Tape
ERA Series 0805 24 kOhm 0.125 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
RESISTOR, 24K, 0805, 0.1%, 0.125W; Resistance:24kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0805; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:0805; Series:ERA