Panasonic ERA-6AEB3921V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 3920ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERA-6AEB3921V.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-24
Pièces détachées
Yageo GroupRT0805BRD073K92L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 3920ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA6AEB432V
Res Thin Film 0805 4.3K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB4221V
Res Thin Film 0805 4.22K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB4021V
Res Thin Film 0805 4.02K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRD074K02L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 4020ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD073K74L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 3740ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERA-6AEB3921V fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 0805 3.92K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 3920½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
ERA Series 0805 3.92 kOhm 0.125 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
SMD Resistor 0805 3.92KΩ ±0.1% 1/8W ±25ppm/℃
Panasonic ERA6AEB3921V - High Precision Chip Resistors
Res, Metal Film (Thin Film), 3.92Kohm, 0.1%, 0.125W; Resistance:3.92Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Metal Film (Thin Film); Voltage Rating:100V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-6AEB3921V.