Panasonic ERA-6AEB3162V
Res Thin Film 0805 31.6K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERA-6AEB3162V.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 10 ans
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.74%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces détachées
Yageo GroupRT0805BRD0731K6L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 31600ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD0733KL
Res Thin Film 0805 33K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0805BRD0733K2L
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 33.2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB3402V
Res Thin Film 0805 34K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERA6AEB2872V
Res Thin Film 0805 28.7K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thin Film 0805 29.4K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERA-6AEB3162V fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 31600ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB3162V
ERA-6A FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 31.6kOhm 0.125W 1/8W
ERA Series 0805 31.6 kOhm ±0.1% 0.125 W ±25 ppm/°C Metal Thin Film Chip Resistor
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 31600½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 31.6KOHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
Chip Resistor; SMD; 0805; 31K6; 0.1%; 1/8W
Thin Film Resistors - SMD 0805 31.6Kohm 0.1% 25ppm
Panasonic ERA6AEB3162V - High Precision Chip Resistors
RES, 31K6, 0.125W, 0805, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 31.6kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Toler
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 31.6 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 100 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805