Panasonic ERA-6AEB1873V
Res Thin Film 0805 187K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERA-6AEB1873V.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 10 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Master Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-14.88%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
Pièces détachées
Yageo GroupRT0805BRD07187KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 187000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA-6AEB2053V
Res Thin Film 0805 205K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD07200KL
Res Thin Film 0805 200K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 180kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-6AEB204V
Res Thin Film 0805 200K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB184V
Res Thin Film 0805 180K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERA-6AEB1873V fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 187000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB1873V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 187000½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
ERA Series 0805 187 kOhm ±0.1 % 0.125 W ±25 ppm/°C Metal Thin Film Chip Resistor
THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 187KOHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERA-6A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 187kOhm ±25ppm/C
Panasonic ERA6AEB1873V - High Precision Chip Resistors
RES, 0805, 187K, FULL REEL, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 187kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance To