Panasonic ERA-6AEB1400V
Res Thin Film 0805 140 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERA-6AEB1400V.
Panasonic
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Pièces détachées
PanasonicERA-6AEB1540V
Res Thin Film 0805 154 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AEB1270V
Res Thin Film 0805 127 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0805 137 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRD07150RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 150Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD07130RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 130Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 154ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERA-6AEB1400V fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 140ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Surface Mount Thin Film Resistor, Aec-Q200 Era Series, 140 Ohm, 125 Mw, - 0.1%, 100 V Rohs Compliant: Yes
Thin Film Chip Resistors, High Reliability / Type 6A 0805 / 0,1% / 140 Ohm / 0,1
ERA SERIES THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 140OHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 140½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERA6AEB1400V - High Precision Chip Resistors
RES, 140R, 0.125W, 0805, METAL FILM; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:140ohm; Product Range:ERA6A Series; Voltage Rating:100V; Resistor Element Material:Thin Film; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); External Depth:1.25mm; External Length / Height:0.5mm; External Width:2mm; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Mounting:Surface Mount Device
Resistor Type = Thin Film / Resistance Ohm = 140 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 100 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805