Panasonic ERA-6AEB1021V
Res Thin Film 0805 1.02K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERA-6AEB1021V.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
JRH Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRT0805BRD071K02L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 1020ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA6AEB1071V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 1070ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA-6AEB9310V
Res Thin Film 0805 931 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thin Film 0805 953 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRD07953RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 953Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD071K1L
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 1.1kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERA-6AEB1021V fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 1020ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB1021V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 1020½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
SMD Thin Film Res. 0805 0,125W 0,1% 1K02
THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 1.02KOHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
ERA Series 0805 1.02 kOhm 0.125 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
Panasonic ERA6AEB1021V - High Precision Chip Resistors
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 1.02 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 100 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805