Panasonic EEV-FK1H681M
Cap Aluminum 680uF 50V 20% (16 X 16.5mm) SMD 0.073 Ohm 1610mA 2000h 105°C T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic EEV-FK1H681M.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 10 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
element14 APAC
TME
Panasonic SCT
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+314%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Cornell DubilierAFK687M50P44T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 50V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEVFK1J681M
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 63V 680muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEEFK1J681AM
PanasonicEEE-FK1H681AM
Panasonic EEEFK1H681AM - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 50V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUCD1J681MNQ1MS
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, 5000H 18(DIA)X16.5, 680UF 63 VDC, CD SERIES
Descriptions
Descriptions de Panasonic EEV-FK1H681M fournies par ses distributeurs.
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 50V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Panasonic EEVFK1H681M - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
EEV-FK Series 50 V 680 uF Ø 16 x 16.5 mm 105°C SMT Aluminum Electrolytic Cap
680uF 50V 1.208A@120Hz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors, 50V, 680µF, -55¡C to +105¡C, RoHS
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Surface Mount, 6767
Chip Type Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, 680Uf, 50V, 20%, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:680Μf; Voltage(Dc):50V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Fk Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEV-FK1H681M.