Panasonic EETHC2C471HA
Cap Aluminum 470uF 160V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1400mA 2000h 105°C Bulk
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic EETHC2C471HA.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 18 ans
Master Electronics
Arrow Electronics
Factory Futures
Electro Sonic
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2008-03-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2015-03-31
LTD Date2015-06-30
Pièces détachées
Cornell Dubilier381LQ471M200H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 200V 470muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
United Chemi-ConEKMH201VNN471MQ30T
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1410mA 2000h 105°C
Cornell Dubilier381LX471M200K012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell Dubilier380LQ471M200H022
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 1850mA 2000h 85C
PanasonicECO-S2DB471BA
Cap Aluminum 470uF 200V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 1400mA 3000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMH201VSN471MQ30S
SERIES: KMH-LU; VOLT: 200; CAP: 470; DIA X LENGTH: 25X29; PACKAGING: SNAP-IN
Descriptions
Descriptions de Panasonic EETHC2C471HA fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Electrolytic Capacitor, 470uF, 160V, ± 20%, Snap-In
CAP 470UF 160VDC 20% 22 X 25MM SI 10MM 1400MA 2000 HR
AL Lytic Snap-in TS-HC Series 160WV, 470uF, 22x25mm, Bulk