Panasonic EEHZA1V680XP
Cap Aluminum 68uF 35V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.035 Ohm 2000mA 5000 hr 105°C Embossed T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic EEHZA1V680XP.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 6 ans
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Electro Sonic
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
TraceParts
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
11,186
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 mΩ
35 mΩ
35 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
Ripple Current
2 A
300 mA
300 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEEH-ZC1V680XP
Panasonic EEHZC1V680XP - Conductive Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEU-FR1E680
Cap Aluminum 68uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 280mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEEEFK1V680XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 35V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
KYOCERA AVXUCD1V680MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 35V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
WF Series 68 uF 25 V 105°C Ø8 x 6.2 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
Cornell DubilierAVE686M35X16T-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 68uF 35V 85C Case 6. 3 x 7.7
Descriptions
Descriptions de Panasonic EEHZA1V680XP fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
SMD Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitor, 68uF, 35V, 20%
Panasonic EEHZA1V680XP - Conductive Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors
35V ±20% 68uF SMD,D6.3xL7.7mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, HYBRID AL LYTIC CAP, SMT ZA SERIES, 105C
Aluminum Polymer Capacitors AEC_D6.3X7.7MM_SM 68µF ±20% 35V Ф6.30 x 7.70mm 35mΩ
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2626
ZA Series 35 V 68 uF Ø 6.3 x 7.7 mm Surface Mount Polymer Chip Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, 68Uf, 20%, 35V, Smd; Capacitance:68Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:35V; Product Range:za Series; Ae Capacitor Case:radial Can - Smd; Esr:0.035Ohm; Diameter:6.3Mm; Height:7.7Mm Rohs Compliant: Yes