Panasonic ECW-H8153HA
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 3% +Tol, 3% -Tol, 0.015uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ECW-H8153HA.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 10 ans
JRH Electronics
Newark
Panasonic SCT
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.90%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2009-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupR413I215000M1M
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.015uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR413I2150JE00M
Cap Film 0.015uF 1000V PP 20% (18 X 5 X 11mm) Radial 15mm 110°C (Alt: R413I2150JE00M)
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.015uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR73PI21504000J
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.015uF, Through Hole Mount
Epcos B32620 15nF Polypropylene Film Capacitor 400VAC; 630VDC +/-10%; Thru Hole
Descriptions
Descriptions de Panasonic ECW-H8153HA fournies par ses distributeurs.
Radial FILM CAPACITOR ECW-H(A) 800V 0.015muF ±3% 0.606Lx0.244W 15.40mmx6.20mm
Cap Film 0.015uF 800VDC PP 3% 15.4 X 6.2 X 10.6mm Radial 12.5mm Bulk
Panasonic ECWH8153HA - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 2000V, 0.0012µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
Capacitor;ECWH(A),Radial,Metallized PP Film800VDC,0.015uF,3%,Blk ST
CAPACITOR FILM PP, 0.015UF, 3%, 800V, RADIAL; Capacitance:0.015µF; Capacitance Tolerance:± 3%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:800V; Life Time @ Temperature:(Not Applicable); Lead Spacing:12.5mm ;RoHS Compliant: Yes
CAP, 0.015µF, 800V, 3%, PP; Capacitance: 15000pF; Voltage Rating: 800V; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 3%; Product Range: -; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Radial Leaded;
CAPACITOR, 800V, 15NF, 3%; Capacitor Application:General Purpose; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:0.015µF; Capacitance Tolerance:± 3%; Voltage Rating:800V; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:12.5mm; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; External Depth:6.2mm; External Length / Height:15.6mm; External Width:15.4mm; Lead Diameter:0.6mm; No. of Pins:2; Series:ECWH