Panasonic ECQ-E6684KF
Film Capacitor, Polyester, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ECQ-E6684KF.
Panasonic
Datasheet9 pagesIl y a 10 ans
Newark
Panasonic SCT
TME
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+10.20%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
17,889
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 nF
680 nF
Dielectric
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.4884 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECQ-E2W684KH
Cap Film 0.68uF 450V PET 10% (18.2 X 6.9 X 15.3mm) Radial 15mm 105°C Bulk
PanasonicECQ-E4684KF
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR60MN3680AA30K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2684RKF
Ecqe(F), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E2684RKF
Yageo GroupR60PR36805040K
Cap Film 0.68uF 630V PET 10% (32 X 11 X 20mm) Radial Wound 27.5mm 105C Bag
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Panasonic ECQ-E6684KF fournies par ses distributeurs.
Radial FILM CAPACITOR ECQ-E(F) 630V 0.68muF ±10% 1.024Lx0.453W 26.00mmx11.50mm
Capacitor;ECQE,Met Polyester Film Cap,Radial,630VDC,0.68uF,10%,Blk ST
ECQE Series 630 V 0.68 uF ±10 % LS=22.5 mm Metallized Polyester Film Capacitor
Panasonic ECQE6684KF - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 630V, 0.0022µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
Capacitor Polyester Film, 0.68Uf, 630Vdc, 10%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pet; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.68Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(Ac):250V; Voltage(Dc):630V; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E6684KF.