Panasonic ECQ-E6684JF
Radial Film Capacitor Ecq-e(f) 630V 0.68MUF ±5% 1.024LX0.453W 26.00MMX11.50MM
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ECQ-E6684JF.
IHS
Datasheet25 pagesIl y a 8 ans
Panasonic
element14 APAC
Panasonic SCT
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2001-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Cap Film 0.68uF 450V PET 5% (18 X 9 X 17.5mm) Radial Wound 15mm 125C Automotive Bulk
Epcos 680nF +/-5% 200 VAC; 630 VDC; B32523 Thru Hole Polyester Film Capacitor
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR60PR36805040J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2W684KH
Cap Film 0.68uF 450V PET 10% (18.2 X 6.9 X 15.3mm) Radial 15mm 105°C Bulk
Yageo GroupR60PR36805040K
Cap Film 0.68uF 630V PET 10% (32 X 11 X 20mm) Radial Wound 27.5mm 105C Bag
Descriptions
Descriptions de Panasonic ECQ-E6684JF fournies par ses distributeurs.
Film Capacitor, Polyester, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
ECQ E Series 630 V 0.68 uF ±5% LS=22.5 mm Metallized PET Film Capacitor
Cap Film 0.68uF 630VDC PET 5% 26 X 11.5 X 21mm RDL 22.5mm Bulk
Panasonic ECQE6684JF - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 630V, 0.0033µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
CAPACITOR, FILM, 630V, 0.68UF; Capacitor Dielectric Type:Metallised Plastic Film; Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:630V; Series:ECQE; Capacitor Case Style:Radial; No. of Pins:2; Mounting Type:Through ;RoHS Compliant: Yes
CAP, 0.68µF, 630V, 5%, PET; Capacitance: 0.68µF; Voltage Rating: 630V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: -; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Lead
CAPACITOR, FILM, 630V, 0.68UF; Capacitor Application:General Purpose; Capacitor Dielectric Type:Polyphenylene Sulphide (PPS); Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:630V; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:22.5mm; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; External Depth:26mm; External Length / Height:21mm; External Width:26mm; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:20mm; No. of Pins:2; Package / Case:Radial; Termination Type:Radial Leaded