Panasonic DSP1-L2-DC24V-F
Power Relay 24VDC 5A SPST-NO/SPST-NC(20.2mm 11mm 10.5mm) THT
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic DSP1-L2-DC24V-F.
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
element14
Electro Sonic
Panasonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.95%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2006-09-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicDSP2A-DC24V
Relay; 5 A @ 250 VAC, 5 A @ 30 VDC; 24 V; Miniature Power; 12.5 mA (Nom.)
PanasonicDSP1-DC24V-F
General Purpose Relay, DSP Series, Power, Non Latching, SPST-NO, SPST-NC
PanasonicDSP2A-DC24V-R
Electromechanical Relay 24VDC 1.92KOhm 5A DPST-NO (20.2x11x10.5)mm THT Power Relay
TE Connectivity4-1393217-7
Electromechanical Relay 24VDC 1.6KOhm 5A SPST-NO (20.7x10.7x12)mm THT Miniature PCB Relay
TE Connectivity1-1393217-7
Electromechanical Relay SPST-NO 6A 21VDC 2.205KOhm Thru-Hole
Descriptions
Descriptions de Panasonic DSP1-L2-DC24V-F fournies par ses distributeurs.
Relay Power DPST-NO/NC 250VAC 24VDCPC Pins Through Hole Carton/Case
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V | Panasonic Electronic Components DSP1-L2-DC24V-F
DSP Series 5 A DPST 24 VDC Through Hole Miniature 2 Coil Latching Power Relay
Power/Signal Relay, DPST, Latched, 0.013A (Coil), 24VDC (Coil), 300mW (Coil), 5A (Contact), 125VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
RELAY, 1NO, 1NC, 250VAC, 30VDC, 5A; Contact Configuration:SPST-NO, SPST-NC; Coil Voltage:24VDC; Contact Current:5A; Product Range:DSP Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Latching Dual Coil; Contact Voltage VAC:250VAC
; Relay Type:Latching; Coil Voltage VDC Nom:24V; Contact Current Max:5A; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Resistance:1.92kohm; Contact Configuration:SPST-NO / SPST-NC; Coil Type:DC; Coil Current:12.5mA ;RoHS Compliant: Yes