Panasonic DE1A1B-12V
Power Relay SPST-NO/SPST-NC 250VAC 12VDC PC Pins Through Hole Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic DE1A1B-12V.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 9 ans
Newark
Panasonic
element14 APAC
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+414%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2005-10-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicDE1A1B-L2-12V
AgSnO2 12V 1A+1B(SPST-NO+SPST-NC) DIP,12.5x25mm Magnetic Latching Relays ROHS
PanasonicDE1A-12V
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V / General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 12VDC Coil Through Hole
PanasonicDE2A-12V
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V / General Purpose Relay DPST-NO (2 Form A) 12VDC Coil Through Hole
TE Connectivity1461403-4
Power Relay 12VDC 8A SPST-NO(18.2mm 10.2mm 14.7mm) THT
TE Connectivity2-1419129-5
Electromechanical Relay 12VDC 720Ohm 8A SPST-NO (18.2x10.2x14.7)mm THT Miniature Relay
Miniature Power PCB Electromechanical Relay SPST-NO 8A 12VDC 627Ohm Through Hole
Descriptions
Descriptions de Panasonic DE1A1B-12V fournies par ses distributeurs.
12V AgSnO2 8A 1A+1B(SPST-NO+SPST-NC) DIP,12.5x25mm Power Relays ROHS
Power Relay 12VDC 8A SPST-NO/SPST-NC(25x12.5x12.5)mm THT
Compant High-Insulation Power Relay, Polarized, 10A
General Purpose Relay, De Series, Power, Non Latching, Spst-No, Spst-Nc, 12 Vdc Rohs Compliant: Yes |Panasonic DE1A1B-12V
Power/Signal Relay, 1 Form A,b, DPST, Momentary, 0.017A (Coil), 12VDC (Coil), 200mW (Coil), 8A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output
POWER RELAY, SPST-NO/NC, 12VDC, 8A, THD; Contact Configuration: SPST-NO, SPST-NC; Coil Voltage: 12VDC; Contact Current: 8A; Product Range: DE Series; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 4