Panasonic DE1A-L2-24V
AgSnO2 24V Normal Open: 1A(SPST-Normal Open) DIP, 12.5x25mm Magnetic Latching Relays ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic DE1A-L2-24V.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 9 ans
Panasonic
element14 APAC
Master Electronics
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2005-10-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicDE1A-24V
Relay Power SPST-NO 250VAC 24VDC PC Pins Through Hole Tube/Case
PanasonicADY10024
Electromechanical Relay SPST-NO 10A 24VDC 2.88Ohm Through Hole
PanasonicDE1A1B-24V
Electromechanical Relay SPST-NO/SPST-NC 8A 24VDC 2.88KOhm Through Hole
TE Connectivity1461247-3
TE CONNECTIVITY / OEG - OJ-SH-124LMH,000 - RELAY, SPST-NO, 250VAC, 30VDC, 8A
TE Connectivity1461403-5
Power Relay 24VDC 8A SPST-NO(18.2x10.2x14.7)mm THT
TE Connectivity / AMP4-1393239-9
Power Relay 24VDC 10A SPST-NO(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
Descriptions
Descriptions de Panasonic DE1A-L2-24V fournies par ses distributeurs.
Electromechanical Relay SPST-NO 10A 24VDC 2.88KOhm Through Hole
Compant High-Insulation Power Relay, Polarized, 10A
Power/Signal Relay, 1 Form A, SPST, Latched, 0.008A (Coil), 24VDC (Coil), 200mW (Coil), 10A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output
POWER RELAY, SPST-NO, 24VDC, 10A, THD; Contact Configuration: SPST-NO; Coil Voltage: 24VDC; Contact Current: 10A; Product Range: DE Series; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Latching Dual Coil; Contact Voltage VAC: 440VA