Panasonic ALFG2PF18
Power Relay 18VDC 31A SPST-NO(30.1x15.7x23.3)mm THT
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ALFG2PF18.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 7 ans
Panasonic
element14 APAC
Burklin Elektronik
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.29%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP1-1419104-8
Power Relay 15VDC 30A SPST-NO (32.51mm 27.43mm 27.94mm) THT
Power Relay 15VDC 30A SPST-NO(32.2mm 27.4mm 27.9mm) Top Mount Automotive
TE Connectivity1-1393209-3
Electromechanical Relay 18VDC 380Ohm 30A SPST-NO (32.26x27.43x20.4)mm THT Power Relay
TE ConnectivityT9AS1D12-22
Power Relay SPST-NO 277VAC 22VDC PC Pin Through Hole Box/Tray
TE Connectivity / AMP2-1419104-0
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 1000mW (Coil), 30A (Contact), AC/DC Output
TE ConnectivityT9AV1D12-22
Power Relay 22VDC 30A SPST-NO (32.51mm 27.43mm 20.4mm) THT
Descriptions
Descriptions de Panasonic ALFG2PF18 fournies par ses distributeurs.
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.078A (Coil), 18VDC (Coil), 1400mW (Coil), DC Input, AC Output
ALFG Series 31A SPST-NO (1 Form A) 18VDC Through Hole High Capacity Power Relay
Electromechanical Relay SPST-NO 31A 18VDC 230Ohm Through Hole
Power Relay I deal for Solar Inverter
RELAY, SPST, 277VAC, 31A; Contact Configuration: SPST; Coil Voltage: 18VDC; Contact Current: 31A; Product Range: -; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 277VAC; Relay Terminals: Solder; Con
RELAY, POWER, PCB, SPST, 18VDC, 31A; Relay Type:Power; Coil Voltage VDC Nom:18V; Contact Voltage AC Nom:250V; Coil Resistance:230ohm; Contact Configuration:SPST; Coil Type:DC; Coil Current:78mA; Nom Operating Power:1.4W; Relay Mounting:PCB; External Height:23.3mm; External Width:30.1mm; External Depth:15.7mm; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Contact Configuration:SPST; Contact Current AC Max:31A; External Length / Height:23.3mm; No. of Poles:1; Operating Temperature Max:60°C; Operating Temperature Min:-40°C