Panasonic 4TPH68MHA
Cap Tant Solid 68uF 4V A09 CASE 20% (3.2 X 1.6 X 0.9mm) SMD 3216-10 0.15 Ohm 105°C T/R
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic 4TPH68MHA.
Panasonic
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
IHS
JRH Electronics
Newark
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2012-09-28
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2019-06-30
LTD Date2019-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Panasonic4TPU68MSI
Cap Tant Solid 68uF 4V S09 CASE 20% (2 X 1.25 X 0.9mm) SMD 2012,S09 0.15 Ohm 85°C Embossed T/R
PanasonicEEF-CD0G680R
Cap Aluminum 68uF 4V 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 0.018 Ohm 2500mA 1000h 105°C Embossed T/R
PanasonicEEF-FD0D680R
Cap Aluminum 68uF 2V 20% (7.3 X 4.3 X 1.1mm) SMD 0.028 Ohm 2000mA 1000h 105°C Embossed T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 1206
KYOCERA AVXTCJT686M004R0080
Cap Tant Solid 68uF 4V T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) SMD 3528-12 0.08 Ohm 125°C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 1411
Descriptions
Descriptions de Panasonic 4TPH68MHA fournies par ses distributeurs.
TPH Series 1206 68 uF 4 V ±20% SMT Polymer Tantalum Solid Capacitor
Panasonic 4TPH68MHA - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 1206
Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitor, 68 µF, -55 to 105 ¡C
Panasonic SCT
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS 4TPH68MHA Surface Mount Tantalum Capacitor, 68 F, 4 V, TPH Series, 1206 [3216 Metric], -55 C
CAP, 68µF, 4V, 20%; Capacitance: 68µF; Voltage Rating: 4V; Product Range: POSCAP TPH Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Manufacturer Size Code: A; ESR: 0.15ohm; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 105