Panasonic 2R5TPE1000MF
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, 2917
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic 2R5TPE1000MF.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Datasheet2 pagesIl y a 22 ans
Panasonic
Upverter
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.84%
Télécharger
TraceParts
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
96,876
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
15 mΩ
5 mΩ
5 mΩ
Leakage Current
250 µA
250 µA
Dissipation Factor
15 %
10 %
10 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndonesia, Japan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2002-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Cap Tant Solid 1000uF 2.5V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.015 Ohm 105°C T/R