Panasonic 16SVPF560MX
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 560 uF, 16 V, Radial Can - SMD, 0.018 ohm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic 16SVPF560MX.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 6 ans
Upverter
Panasonic
TME
Panasonic SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.88%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
6,265
Authorized Distributors
6
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
18 mΩ
10 mΩ
10 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
195 mA
260 mA
260 mA
Height - Seated (Max)
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions de Panasonic 16SVPF560MX fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Polymer 560uF 16VDC 20%( 8 X 10mm) SMD 0.018 Ohm 3900mA 5000h 105C T/R
Panasonic 16SVPF560MX - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Surface Mount, 3333
16V 560uF Polymer ±20% 18mΩ 195mA@120Hz SMD,D8xL10.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Cap, 560Uf, 16V, Alu Elec, Polymer, Smd; Capacitance:560Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.018Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Solder Rohs Compliant: Yes |Panasonic 16SVPF560MX