onsemi SMBJ8V5CA
1 Surface Mount TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE AVALANCHE (Type) Tvs Diode 14.4V 40muA 600W 150C
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi SMBJ8V5CA.
onsemi
Datasheet6 pagesIl y a 8 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet0 pageIl y a 0 an
IHS
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-07-16
Pièces détachées
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 8.55V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ10CA
TVS Diode, Transil SMBJ, Bidirectional, 10 V, 17 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
LittelfuseSMBJ11CA
SMBJ Series 18.2 V 0.6 kW Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ8.5CA
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 10.8V 41.7A 600W -55C~150C TJ
LittelfuseP6SMB12CA
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 10.2V, RoHS
Diodes Inc.SMBJ10CA-13-F
Protection Tvs Bidirectional Smb 600W 10.0V Rohs 3K Rohs Compliant: Yes
Descriptions
Descriptions de onsemi SMBJ8V5CA fournies par ses distributeurs.
Diode TVS Single Bi-Dir 8.5V 600W 2-Pin DO-214AA T/R
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 8.5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 8.5V 600W Bidirectional
600 Watt Transient Voltage Suppressors
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AA
TVS BIDIRECT 600W 8.5V SMB; TVS Polarity:Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:8.5V; Breakdown Voltage Range:9.44V to 10.4V; Clamping Voltage Vc Max:14.4V; Peak Pulse Current Ippm:41.7A; Diode Case Style:DO-214AA; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Breakdown Voltage:10.4V; Diode Configuration:Bidirectional; Diode Type:TVS, Bidirectional; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Package / Case:DO-214AA; Peak Pulse Power:600W; Stand-off Voltage:8.5V; Termination Type:SMD; Time Measured:5ns